Kategorie: Wszystkie | Poradniki | Przemyślenia | Śmieszne
RSS
poniedziałek, 26 listopada 2012

Lokaty bankowe są obecnie bardzo popularne to na rynku dostępnych jest naprawdę wiele tych produktów. W całym tym gąszczy może być nie łatwo znaleźć coś ciekawe, a przecież każdy z nas liczy na to, że zarobi jak najwięcej. Lokata pozwala nam na bardzo bezpieczne i stosunkowo łatwe pomnażanie oszczędności. Nie są to może ogromne pieniądze, gdyż oprocentowanie lokat rzadko kiedy jest bardzo wysokie, ale zawsze lepsze to niż trzymanie pieniędzy w koszuli wiszącej w domowej szafie. Aby lokata była jednak skuteczna to jej oprocentowanie i warunki muszą być dla nas jak najlepsze.

Poszukując lokat można zrobić to oczywiście w sposób tradycyjny. Udajemy się do kilku najlepszych banków w naszej okolicy i wypytujemy o konkretne oferty. W ten sposób tworzymy własne porównanie lokat. Po spokojnym przeanalizowaniu zebranych informacji możemy spokojnie podjąć decyzję o tym jaką lokatę otwieramy i wybrać naprawdę atrakcyjny produkt. Ta metoda jest jednak dosyć niewygodna. Wymaga ona od nas bowiem dużo wolnego czasu. Trzeba się nachodzić po bankach, a na pewno 5 minut nam to nie zajmie. Do tego tak naprawdę nie mamy szansy poznać wszystkich ofert, gdyż jest to fizycznie niemożliwe, aby odwiedzić wszystkie instytucje bankowe.

Innym sposobem może być oczywiście wyłapywanie ofert w gazetach czy telewizji poprzez reklamy. Zdecydowanie jednak nie polecam kierowania się tymi mediami. Promocje mogą być bardzo złudne i łatwo może się okazać, że daliśmy nabić się w butelkę.
Zdecydowanie najbardziej pomocny będzie nam ranking lokat, który znaleźć można w internecie. Jest tam od groma stron, które oferują właśnie takie zestawienie lokat. Pierwszą zaletą tego jest to, że nie musimy w ogóle ruszać się z domu, aby przejrzeć oferty banków. Do tego, każda lokata zostanie przez nas znaleziona, gdzie w rzeczywistości dojście do wszystkich banków byłoby wręcz niemożliwe.

Ranking lokat zazwyczaj także automatycznie grupuje te produkty według naszych wytycznych. Nie musimy więc nic zapisywać ani zapamiętywać. Dostajemy podane na talerzy zestawienie od najlepsze do najgorszej lokaty. Nie dość, że szukamy lokat w internecie to jeszcze większość z nich możemy przez internet otwierać. Sprawia do, że znalezienie i otworzenie lokaty może odbyć się tylko i wyłącznie przez internet.

11:36, mundanek2323
Link Komentarze (1) »

Jak większość firm, które starają się zdobyć zaufanie i przywiązanie klienta na długie lata, banki coraz staranniej komponują ofertę adresowaną do młodzieży – w najdalej idących propozycjach pojawiają się możliwości dedykowania kont osobom, które ukończyły trzynasty rok życia.

Wprawdzie jednym z oczywistych celów pracy banku jest uzyskiwanie z niej dochodu, to jednak w wypadkach dotyczących kont dla młodych ludzi, nie posiadających jeszcze z naturalnych przyczyn źródeł regularnego dochodu, daleko idącemu złagodzeniu ulegają wszystkie elementy związane zazwyczaj z kosztami posiadania rachunku bankowego i dodanych do niego instrumentów w rodzaju karty płatniczej.

Najczęściej spotykane propozycje oferują brak opłat za prowadzenie rachunku, możliwość bez prowizyjnych wypłat z bankomatów konkretnej sieci bankowej, karty pozwalające na regulowanie płatności w Internecie i temu podobne. Specyficzną cechą rachunków dla młodych osób, którym wydawane są karty płatnicze, jest brak wymaganych regularnych, comiesięcznych wpłat na konto lub redukowanie poziomu tych wpłat do poziomu całkiem realistycznego kieszonkowego wpłacanego przez rodziców.

Czasami są to konta działające na poziomie subkont rachunków rodziców, częściej jednak proponuje się obecnie całkowicie niezależne rachunki bankowe z całym przypisanym zestawem dodatkowych możliwości.

Specjalnością polskich banków staje się w ostatnim czasie uzupełnianie narzędzi związanych z kontem bankowym o rozmaite stałe czy też obowiązujące okresowo ubezpieczenia. Posiadaniu konta bankowego dedykowanego młodej osobie często wiąże się z ekskluzywnym dostępem do rozmaitych konkursów wspomagających zainteresowanie taką ofertą bankową. Kontom tym towarzyszy najczęściej szybko rozbudowywana gama najrozmaitszych możliwości rabatowych. Często ta oferta rabatowa wzbogacana jest rozmaitymi stałymi kartami zniżkowymi, w segmentach rynku najpopularniejszych wśród młodych ludzi.

Poza tym dostosowywanie bonusowych pakietów ubezpieczeniowych jest bardzo starannie dobrane dla potrzeb młodych ludzi – może być to ubezpieczenie dedykowane dla snowboardzisty, rowerzysty, ujeżdżającego skateboard, pływaka, młodego fotografika czy posiadacza netbooka – oferty dodane są naprawdę przebogate i nie stanowią tu żadnej połyskliwej a nieważkiej mydlanej bańki – przynoszą młodym użytkownikom kont bankowych realne, wymierne i ważne korzyści.